Περιγραφή (Αυτοματοποιημένη μετάφραση από το www.nordicnest.com)
Το Nordic Coal λιπαρό οβάλ 26,5x36,5 εκατοστά από τη δανική εταιρεία Broste Copenhagen είναι ένα οβάλ πιάτο κατασκευασμένο από χειροποίητη γυαλισμένη πηλό που έχει καεί κάτω από το έδαφος. Χρησιμοποιώντας αυτήν τη μέθοδο, κάθε αντίγραφο αποκτά ένα μοναδικό εμφάνιση. Αυτό το πιάτο σερβιρίσματος έχει, όπως και τα υπόλοιπα μέρη της σειράς Nordic Coal, ένα σκούρο χρώμα που έχει εμπνευστεί από τις δυνάμεις της φύσης και τα ακατέργαστα υλικά. Συνδυάστε ευχαρίστως τα διάφορα μέρη για ένα ομοιόμορφο στήσιμο του τραπεζιού.