Περιγραφή (Αυτοματοποιημένη μετάφραση από το www.nordicnest.com)
Το Flow 1 βάζο από τη σουηδική Formgatan έχει σχεδιαστεί από τον δανό σχεδιαστή Matias Moellenbach. Το στυλ του έχει εμπνευστεί από τη συνεχή ροή της θάλασσας, από τα ατελείωτα κύματα μέχρι τα απαλά κυματάκια. Η χειροποίητη, χαραγμένη επιφάνεια σπάει το φως με έναν όμορφο τρόπο και κάνει κάθε βάζο ένα μοναδικό αντικείμενο σχεδιασμού. Το ψηλό βάζο με το στενό λαιμό ταιριάζει καλύτερα με μεμονωμένα λουλούδια, κλαδιά ή καλάμια, αλλά είναι εξίσου όμορφο και χωρίς λουλούδια.