Περιγραφή (Αυτοματοποιημένη μετάφραση από το www.nordicnest.com)
Το πιατάκι Ostindia από τη Rörstrand ταιριάζει τέλεια τόσο στο πρώτο πιάτο, στο επιδόρπιο όσο και στην ώρα του καφέ. Το Ostindia του Knut Almström εισήχθη ήδη το 1932 και παραμένει μέχρι σήμερα μία από τις πιο πωλημένες συλλογές της Rörstrand. Η έμπνευση για την μπλε-λευκή συλλογή προήλθε από ένα κομμάτι πιάτου που αποδείχθηκε ότι προέρχεται από το πλοίο Götheborg που βυθίστηκε το 1745. Δεν μπορεί να γίνει πιο κλασικό από αυτό!