Σε απόθεμα ανάλογα με τη ζήτηση, αναμένεται να επιστρέψει σε απόθεμα Αύγουστος 2024
Δωρεάν αποστολή στην United States
Περιγραφή (Αυτοματοποιημένη μετάφραση από το www.nordicnest.com)
Το πατάρι ML42 είναι ένα εμβληματικό κάθισμα από την Audo Copenhagen. Το κυπελλοειδές κάθισμα έχει μια μαλακή κυματιστή μορφή που είναι εξίσου όμορφη για το μάτι όσο και άνετη για να καθίσετε. Το κομψό μεταλλικό ποδαράκι προσφέρει στο κάθισμα επιπλέον άνεση και χαρακτήρα, προσφέροντας επίσης μια συναρπαστική αντίθεση στο σκληρό και ακατέργαστο υλικό του μετάλλου έναντι της μαλακής και οργανικής μορφής του ξύλου. Το πατάρι σχεδιάστηκε ήδη το 1942 για μια έκθεση επίπλων στο Δανέζικο Μουσείο Διακοσμητικής Τέχνης. Όταν ο Mogens Lassen σχεδίασε το πατάρι ML42, εμπνεύστηκε από τα παραδοσιακά πατάρια που χρησιμοποιούνταν από εξειδικευμένους υποδηματοποιούς. Το όμορφο πατάρι κατασκευάζεται στη Δανία και είναι διαθέσιμο σε μια ποικιλία εκδόσεων και μοντέλων για να επιλέξετε. Ο σχεδιασμός και ο ύψος του καθίσματος το καθιστούν ιδανικό για το νησί της κουζίνας και το μπαρ - ή ως ένα κομψό συμπλήρωμα στο πλευρικό τραπέζι.