Περιγραφή (Αυτοματοποιημένη μετάφραση από το www.nordicnest.com)
Το σετ με τα δύο κούπ 25 cl Unikko από τη φινλανδική εταιρεία Marimekko είναι δύο κούπες με το γνωστό λουλούδι παπαρούνας της Maija Isola. Το μοτίβο της παπαρούνας δημιουργήθηκε το 1964, σε μια εποχή όπου η Marimekko εργαζόταν κυρίως με αφηρημένα σχέδια. Η Maija Isola άλλαξε αυτό και σχεδίασε μια ολόκληρη σειρά με λουλούδια. Οι κούπες είναι κατασκευασμένες από γρανίτη και αντέχουν σε πλυντήριο πιάτων, φούρνο και φούρνο μικροκυμάτων και διαθέτουν μια λαβή για εύκολη μεταφορά. Οι κούπες Unikko είναι ιδανικές όταν θέλετε να προσφέρετε στους φίλους σας ένα υπέροχο απόγευμα γεύματος.